ایران کار
ایران کار

فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و زمان تعویض آنها

فیلتر اول فیلتر پلی پروپلین 5 میکرون 

پایان عمر این فیلتر از تغییر رنگ آن و اشباع شدن از ناخالصی ها مشخص می گردد، محفظه این فیلتر شفاف بوده و میتوان تغییر رنگ آن را مشاهده کرد که در زمان تعویض، رنگ آن قهوه ای تیره میشود و بسته به محل نصب دستگاه عمر آن بین 4 تا 6 ماه متغییر است.

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول

عمر این فیلتر غالبا چهار تا شش ماه میباشد که جهت بهبود بو و مزه آب استفاده میشود.

فیلتر سوم فیلتر کربن بلاک

عمر و زمان عوض کردن فیلتر تصفیه اب کربن مشابه فیلتر دوم است و گاها در فیلتر سوم از فیلتر آب تصفیه 1 میکرون PP استفاده میشود که عمر آن هم چهار تا شش ماه است که توجه داشته باشید 3 فیلتر اول دستگاه مراخل 1 و 2 و 3 باید هر 3 با هم تعویض شوند.

فیلتر چهارم membrane

عمر این فیلتر با انجام تست تی دی اس مشخص میگردد و بستگی به آب منطقه و سختی آن دارد که از 1 سال تا 1 سال و نیم عمر خواهد کرد و هرگاه طعم اب خروجی دستگاه نزدیک به طعم آب ورودی آن باشد یعنی زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است در صورت تعویض به موقع فیلتر های 3 مرحله اول فیلتر ممبران گاه تا دو سال نیز عمر میکند.

فیلتر پنجم(پست کربن)

مدت زمان تعویض این فیلتر پس از گذشتن 1500 گالن معادل 5676 لیتر آب از آن است و معمولا بین یک تا یک سال و نیم عمر میکند.

 

فیلتر ششم mineral

این فیلتر در مرحله ششم مورد استفاده قرار میگیرد و زمان تعویض آن مشابه فیلتر پنجم است که لازم به ذکر است که 3 فیلتر مرحله 4 و 5 و 6 باید هر سه با هم تعویض شوند تا اب سالم و گوارایی اسفاده کنید و نباید به صورت  تک در مدت زمان های مختلف تعویض شوند.

فیلتر هفتم قلیایی (آلکالاین)

فیلتر قلیایی یا قلیایی کننده آب با یونیزه کردن اب باعث کاهش بیماری هایی نظیر قند ,چربی و مشکلات گوارشی و بی حالی و درد میشود این فیلتر معمولا 12 ماه یک بار تعویض میشو همراه با فیلترهای 4 تا 6

فیلتر هشتم لامپ اشعه فرابنفش (UV)

این فیلتر از نوعی اشعه‌ی ماوراء بنفش برای کشتن میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها استفاده می‌کند. فرآیند ساده و مؤثری دارد و بالغ بر 99.99 درصد از موجودات زنده در آب را از بین می‌برد. اشعه UV توسط یک لامپ جیوه در دستگاه تولید می‌شود و خطری برای سلامتی ندارد. این نوع فیلتر برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها فوق‌العاده‌اند. عمر این فیلتر زیاد است و تا زمانی که لامپ آن نسوزد استفاده میشود میتوان گفت معمولا 2 تا 3 سال عمر میکنند.

البته باید توجه داشت در برندها و انواع مختلف دستگاه های تصفیه آب خانگی ، عمر مفید فیلترها متفاوت است. به عنوان مثال مدت زمان عوض کردن فیلتر تصفیه اب در دستگاه های آنتی باکتریال گاهی تا دو برابر بیشتر از فیلترهای تایوانی در دستگاه های معمولی است. عوامل دیگری نیز در عمر مفید فیلترها تاثیر گذار هستند. تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه ( مراحل ۱ ، ۲ و ۳ ) از جمله مواردی است که به طور مستقیم در عمر فیلتر ممبران تاثیر گذار است. با توجه به قیمت فیلتر ممبران که فیلتر اصلی دستگاه محسوب می شود و از تمام فیلترهای دیگر گران تر است، حتما به زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی می بایست توجه ویژه داشت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *